Ми в соціальних мережах
Я тут, тому що хочу:

Яку CMS (двіжок) вибрати для інтернет-магазину?

6 хв. 09-05-2018

Вибір платформи для інтернет-магазину - одне з найскладніших питань, яке безпосередньо вплине на успіх Вашого сайту.

Якщо Ви задаєтесь питанням «Як вибрати CMS для інтернет-магазину» - ця стаття саме для Вас.

Всі CMS (двіжки) мають свої переваги і недоліки. Вибираючи систему управління контентом слід враховувати наявність високого рівня безпеки, надійності, якості технічної реалізації (функціоналу і детальної настройки).

Ми опишемо особливості найпопулярніших двіжків для створення інтернет-магазинів.

Види CMS для інтернет-магазину

 • безкоштовні CMS (open source);
 • комерційні CMS (коробкові);
 • студійні CMS (розроблені веб-студіями);
 • самописні CMS (використовуються тільки для сайтів, розроблених в певній веб-студії).

Для ексклюзивних проектів з нестандартним набором функцій і наявністю можливості доопрацювання ідеально підходять тільки самописні CMS.

Чому важливо правильно вибрати CMS для інтернет-магазину?

Уявіть таку картину:

Ви створили інтернет-магазин, з'явилися перші клієнти та продажі. Продажі стали стабільними, кількість продукції зростає, відвідуваність зростає. Все здавалося б чудово. Але, Ви зіткнулися з технічними обмеженнями сайту. І в цей момент Ви зрозумієте, що вибір CMS має важливе значення для загальної ефективності сайту. Якщо спочатку неправильно обрана CMS, що не готова до масштабування і навантажень - власнику бізнесу буде коштувати це великих грошових затрат, адже доведеться починати все з початку. Ось так вибір двіжка визначить долю сайту в цілому.

На що звертати увагу при виборі CMS?

 1. Шаблони оформлення

  Зовнішній вигляд сайту має першочергове значення. Тому використання шаблонізованих дизайнів не дуже добре - Ваш інтернет-магазин втратить унікальності і Ви не зможете повністю підлаштувати його під власний корпоративний стиль.

 2. Каталог продукції і карточки товарів

  Найважливіші складові будь-якого інтернет-магазину. CMS повинна забезпечити просте додавання товарів і легке управління каталогом продукції. Мається на увазі можливість управління атрибутами, додавання нових характеристик і т.п.

  Приклад якісної картки товару - інтернет-магазин Оновка

  Карточка товара Оновка 

  Що стосується каталогу товарів, то має бути присутня можливість управляти відображенням списку товарів і їх сортування (за ціною, датою, іншим характеристикам).

 3. Синхронізація з 1С

  Особливо актуальна така функція для гіпермаркетів з великою кількістю товарів. Але синхронізація підійде і для будь-якого іншого інтернет-магазину. Обмін даними в реальному часі між сайтом і 1С дозволить автоматично оновлювати ціни, наявність на складі та ін. Таким чином, зменшаться помилки з боку менеджера інтернет-магазину і скоротиться час на внесення оновленої інформації.

 4. Можливості для SEO

  Не всі двіжки дозволяють оптимізувати сайт за останніми вимоги Google або будь-якої іншої пошукової системи. А для онлайн-торгівлі дуже важливо не втрачати свої позиції на ринку. Тому, чим краще двіжок готовий до розкрутки, тим швидше і простіше буде її здійснювати.

 5. Вибір способу доставки і оплати

  Надання покупцям можливості вибору способу доставки і оплати дуже важливо. Також важлива опція остаточного перерахунку вартості покупки разом з ціною доставки. Покупець повинен бачити кінцеву вартість замовлення.

 6. Розширення функціоналу

  Деякі функціональні можливості сайту безпосередньо впливають на зручність для користувачів (юзабіліті), поведінкові фактори, продажі, і, як наслідок, прибуток. Наприклад, супутні товари, переглянуті товари, новинки, хіти продажів, список бажань, порівняння товарів і т.п.

 7. Вартість обслуговування

  Рано чи пізно Вам буде потрібно доопрацювання додаткового функціонала. Вартість таких робіт буде залежати від CMS. Простіше замовити інтернет-магазин у веб-студії і у них же просування і технічну підтримку.

Найпопулярніші безкоштовні CMS для інтернет-магазину

 • Magento - система безкоштовна, але доведеться докуповувати розширені функції і модулі, має синхронізацію з 1С, можливості для SEO;
 • Opencart - двіжок з простим кодом, зрозумілим інтерфейсом, має хороший набір стандартних функцій, безліч готових модулів;
 • Wordpress - найпростіша і доступна CMS, має багато плагінів і шаблонів оформлення;
 • Drupal - двіжок на PHP, має широкий функціонал, багато додаткових модулів;
 • Joomla - володіє зручною адмінпанель, безліччю плагінів, модулів, компонентів і шаблонів.

Рейтинг найпопулярніших CMS

Рейтинг CMS

Самописні CMS

Веб-студії пропонують самописні CMS, які володіють гнучкістю в налаштуванні і задовольняють всі вимоги замовника. Також вони споживають менше ресурсів, на відміну від інших CMS, і відмінно підходять для SEO-оптимізації.

Як CMS впливає на просування інтернет-магазину?

При виборі двіжка важливо врахувати необхідність подальшого розкручування його в пошукових системах.

SEO-friendly CMS це:

 1. чистий вихідний код
 2. адаптивний дизайн
 3. мета-теги
 4. ЧПУ
 5. швидке завантаження сторінок
 6. текстовий контент на всіх сторінках
 7. можливість підключення SEO-скриптів

Висновок

Отже, розробка інтернет-магазину на безкоштовних або платних CMS потребує від власника великих грошових витрат на ліцензію і доопрацювання функціоналу під свої потреби.

Ми вважаємо, що оптимальним рішенням є наша власна самописна CMS. Вона ідеально підходить для інтернет-магазинів, оскільки володіє широким функціоналом і можливостями для SEO. У нас Ви зможете замовити не тільки розробку сайту, але і його розкрутку і технічну підтримку.

Коментарі
Фрай
21-05-2018
що таке ЧПУ?
відповісти
WebMaestro
27-11-2018
ЧПУ - человекопонятные урлы. Треба: https://webmaestro.com.ua/ua/blog/news-making/, а не https://webmaestro.com.ua/ua/blog/jkdjfd98/
відповісти
Влад
20-11-2018
Але все ж, якщо мені треба звичайний сайт-візитку чи односторінковий чи доцільно замовляти самопис?
відповісти
WebMaestro
20-11-2018
Якщо у Вас малий бізнес чи стартап і Ви не знаєте як справи підуть далі - дійсно варто для початку замовити щось простіше і дешевше. Але це стосується лише сайту-візитки чи односторінкового, які не передбачається розкручувати. Щодо інтернет-магазину ми дотримуємось єдиної думки - однозначно САМОПИС!
відповісти
Artem
19-12-2018
цікаво
відповісти
Розробка та підтримка
Сергій:
Розкрутка та реклама
Олег:

Розробка, розкрутка та підтримка сайту

Ми не просто розробляємо сайти, ми створюємо ефективні інструменти для Вашого бізнесу.

facebook telegram viber smartphone
Бажаєте встановити наш додаток?