Ми в соціальних мережах
Я тут, тому що хочу:

Faq

;;;
;;;

SEO + Angular = friends

5 хв. 25-05-2019

Для SEO-фахівця сайт на Angular велика проблема, адже Google погано індексує сторінки з динамічним контентом.

Попри те, що співробітники Google і Yandex повідомили, що їх пошукові роботи підтримують SPA-ресурси - не сподівайтеся що вони будуть добре індексуватися. Боти не справляються з індексацією додатків на Angular!

Angular Universal: що це?

Angular - це frontend фреймворк, який додає динамічний контент, дані і стилі в тег. Був створений для поліпшення взаємодії користувачів і розробників з сайтом.

SPA (Single Page Applications) — односторінкові додатки або сайти, які завантажуються в рамках браузера.

Single Page Applications

У звичайному сайті кожна сторінка завантажується окремо. Після того, як користувач на неї переходить - йде запит на сервер, завантажуються ресурси і здійснюється рендеринг сторінок. SPA-сайт завантажується відразу цілком, виключаючи фонову активність. Тобто, замість завантаження сторінки після кліка користувача, сайт динамічно підтягує зміни.

Переваги SPA-сайтів:

 • швидке завантаження;
 • зручний інтерфейс для розробників і користувачів;
 • високі показники працездатності на всіх типах пристроїв (ПК, смартфони, планшети і т.д.).

Додатки, які розроблені для отримання прибутку, знаходяться в прямій залежності від продажів, тому для них дуже важлива якість індексації та позиції в пошуковій видачі.

Angular придумав рішення цієї проблеми —  бібліотеку Universal, яка дає можливість рендерити на стороні сервера. Тобто сторінка буде знаходиться на backend-сервері, і браузер відобразить сторінку зі стандартними тегами (заголовками, контентом, мета-тегами). Пошукові системи добре індексують тільки статичні сторінки сайтів.

Як оптимізувати сайти на Angular?

 1. Підготуйте список всіх сторінок на сайті

  Сформуйте карту сайту Sitemap.xml. Особливу увагу приділіть важливим розділам сайту, які потрібно проіндексувати в першу чергу.

 2. Встановіть Prerender

  Пререндер - сервіс, що рендерить сайт у віртуальному браузері, а потім віддає статичний контент пошуковим роботам. Це добре впливає на SEO:

  • сайт вантажиться швидко;
  • пошукові боти добре індексують контент.
 3. Користуйтесь Google Search Console (GSC)

  Перевіряйте індексацію сторінок сайту в GSC за допомогою інструменту "Перевірка URL-адреси":

  Google Search Console 

  Навіть якщо Ви використовуєте Prerender може бути таке, що деяких сторінок немає в індексі або Google опускає деякі функції. Використовуючи цей інструмент Ви зрозумієте що потрібно зробити для поліпшення ранжування.

 4. Правильно налаштуйте відстеження аналітики

  Google Analytics (GA) іноді погано відстежує перегляди сторінок SPA-сайтів. Тому рекомендуємо налаштувати відстеження аналітики за допомогою плагіну Angulartics

 5. Регулярно скануйте сайт SEO-краулерами

  Зробивши все вище описане перевірте сайт на наявність помилок, які не побачили GA і GSC. Для цього можна використовувати такі краулери: ScreamingFrog, NetpeakSpider, JetOctopus або ін.

  ScreamingFrog 

Висновок

Описана методика доводить, що SPA-сайти можна розкручувати, хоч це і не просто.

Наприклад, Angular Universal дозволить здійснити рендеринг на стороні сервера, що виключить появу проблеми поганої індексації додатків. А функція prendering прискорить час рендеринга, тим самим збільшуючи швидкість завантаження сторінок сайту.

Тепер Ви можете створювати зручні для користувачів додатки і не хвилюватися як їх сприйме Google!

Коментарі
Розробка та підтримка
Сергій:
Розкрутка та реклама
Олег:

Розробка, розкрутка та підтримка сайту

Ми не просто розробляємо сайти, ми створюємо ефективні інструменти для Вашого бізнесу.

facebook telegram viber smartphone
Бажаєте встановити наш додаток?